Light Enduro

LIGHT ENDURO TRAINING DAY

Kui sinu unistus on sõita mootorrattaga maastikul ning õppida mootorratast juhtima erinevates teeoludes, siis see õppepäev on mõeldud täpselt SULLE.

LEVEL 1 – tase, kus käsitletakse baasoskusi, mis on enduro sõidu alusteks

Treeningpäeva programm:

Esimene osa: Alustame siledal põllul/muruplatsil. Harjutame põhielemente- gaasi ja siduri koostöö, veojõu reguleerimine siduriga (uss, pöörded), istumisasend ja kurvitehnika põhitõed (kiirendamine, pidurdamine).
Teine osa: Liigume edasi tõusude ja languste juurde. Võtame lisaks ka tõusul ja langusel peatumise ning uuesti liikuma hakkamise ning harjutame läbi väiksematest palkidest üle sõitmise.
Kolmas osa: Liigume maastikule ja proovime eelnevalt õpitud praktilistes olukordades läbi. Eesmärgiks on kinnistada õpitut läbi korduste ning reaalses sõidusituatsioonis.

Üldist: Iga osa lõpus on osalejatele ette nähtud puhkepaus, mille jaoks on serveeritud karastusjoogid ja snäkid. Instruktorite jaoks on see aeg, kus saab anda veel täiendavat tagasisidet sooritusele isiku põhiselt. Iga osa pikkus on orienteeruvalt 1 tund, lisanduvad puhkepausid.

Tulem: Peale koolitust peaks tundma õpilane ennast enduro mootorratta seljas mugavalt ning suutma lihtsamad metsarajad läbida ilma liigset energiat asjatult kulutamata.

LEVEL 2 – edasijõudnute kursus, mis sobib nendele, kes on juba läbinud LEVEL 1 kursuse või nendele, kes on juba omal käel suutnud omandada põhitõed ning sooviksid edasi areneda.

Treeningpäeva programm:
Esimene osa: Alustame soojendusega, kus teeme läbi LEVEL 1 harjutused ning lühikese harjutusraja, et mootorratta tunnetus käes oleks. Võtame läbi sõiduvõtted ja kurvitehnika erineval pinnasel (kõvem pinnas, liivane pinnas). Harjutame keskmiste palkide/takistuste ületamist kasutades erinevaid tehnikaid.
Teine osa: Harjutame järsemaid tõuse ja languseid ning pooleli jäänud tõusult tagasi pööramise.
Kolmas osa: Praktiline sõiduosa. Sõidame eelnevalt ette valmistatud radu mis sisaldavad järsemaid tõuse ja langusi, erinevas suuruses palke ja kive. Eesmärgiks on päeva jooksul õpitu kinnistamine sõiduga.

Tulem: Osaleja saab kontrollitud keskkonnas otsese juhendamisega proovida takistusi, milleks endal ehk julgus enne puudus. Lisaks saab osalejale teadmised enda arendamiseks paremaks sõitjaks ning eeldused toime tulla enamuste takistustega, mis endurot sõites ette tulla võivad. Peale kursust on takistuste läbimine muutunud sujuvamaks ning vähem energiat nõudvamaks ning läbi selle on kasvanud ka keskmine sõidukiirus.

Osalemise tingimused:
1. Koolitusel võib osaleda kõikide enduro tootjate ratastega kubatuuriga 150cc – 350cc.
2. Kogu kaitsevarustus (kiiver, kehakaitse, põlvekaitsmed, enduro või krossisaapad, kindad). Vajadusel võib kogu varustuse võtta rendile adventure.ee-st (50 eurot/päev)
3. Õiged rehvid

• Kursuse maksumus on 300 eurot, mis sisaldab endas mootorratta renti terveks päevaks. (LEVEL1 või LEVEL2)
  • Kursuse läbimine oma mootorrattal maksab 150 eurot. (LEVEL1 või LEVEL2)
  • Maksimaalne osalejate arv: 6 – 8
  • Treeningu viib läbi – Marken Murumaa.

Kursuse lõpus saab iga osaleja diplomi, mis kinnitab esimese või teise etapi Light Enduro Training Day edukat läbimist.

Treening viiakse läbi koostöös Adventures.ee-ga.

Lisainformatsioon telefoni teel +372 5342 7294, Stanislav Tatarski.